Добрите
 • Привлечна максимална победа од 12.957 пати повеќе од вашиот stake.
 • Низа бонус функции за одржување на интригантна игра.
 • Непрекината и елегантна игра на мобилни платформи.
Конс
 • Репетитивната природа на саундтракот може да се носи кај некои играчи.
 • Малку подпросечен RTP во споредба со другите слотови на пазарот.

Зачекорете во свет каде што историјата се среќава со модерните казино игри со Big Benji Bonanza од Yggdrasil и Jelly. Оваа игра со слот не му оддава почит на никој друг туку на Бенџамин Френклин, кој честопати се нарекува „Бенџи“. Прославен не само поради неговото иконично претседателско наследство, туку и поради неговиот лик кој ја краси сметката $100, сосема е соодветно да се има игра во која се слави толку значајна фигура во американската култура.

Црпејќи инспирација од многу други онлајн слотови, играта станува мозаик од сакани карактеристики, комбинирајќи елементи што играчите ги негувале на други места. Без разлика дали го гледате ова како богат спој на најдоброто во игрите со слот или сакате нешто пооригинално, привлечноста на Big Benji Bonanza не може да се негира.

Тип Купи бонус
Датум на издавање 30 мај 2022 година
Број на линии 243
RTP 95.5%
Нестабилност Средно-високо
Фреквенција на удари 29.01%
Макс мултипликатор X 12.957,80
min_coin 0
макари 5
редови 3

Механика и дизајн на игра

Преглед на Big Benji Bonanza
Играта користи енергична, но избалансирана палета на бои, осигурувајќи дека визуелните слики се живи без да бидат преоптоварени. Кога ќе успеете да постигнете победничка комбинација, симболите светат живописно, правејќи ги вашите достигнувања да се чувствуваат уште поисплатливи. Сепак, звучните елементи претставуваат мешана вреќа. Додека звучните ефекти ја подобруваат играта и ги потопуваат играчите подлабоко во искуството, музиката донекаде отфрла од неа. Повторливиот, краток музички циклус може да стане заморен прилично брзо. Забележлив превид е неможноста да се исклучи само музиката додека се задржуваат звучните ефекти, принудувајќи ги играчите да направат бинарен избор помеѓу целосна тишина или издржување на повторувачката мелодија.

Нуркање во Биг Бенџи Bonanza слот, играчите се пречекуваат со класична решетка со ролни 5×3, но сепак има возбудлив пресврт со до 243 линии за плаќање, што ги зголемува можностите да се постигне голема. Слот овозможува широк опсег на обложување, со минимум stake од 0,20 што се зголемува до големи 20. А за оние кои бркаат колосални награди, играта ветува неверојатна максимална победа од 12.957 пати поголема од вашата stake. Контролите, кои ја надополнуваат визуелноста на играта, се дизајнирани интуитивно. Без разлика дали ќе го приспособите вашиот облог или ќе нурнете во табелите за плаќање, сè е флуидно, задоволувајќи ги и новодојденците и искусни ентузијасти за слотови.

Симболи

Во живописните граници на Big Benji Bonanza, симболите се уредно категоризирани во три различни групи: редовни симболи, симболи за готовина и уникатни елементи. Најпрво истражувајќи во редовните, ги наоѓаме следните исплати:

 • 10, J, Q: Исплати од 0,2x, 0,5x и 1x.
 • K, A: Награди од 0,25x, 0,6x и 1,5x.
 • Прекрасни цреши: приносот е 0,4x, 0,9x и 2,5x.
 • Мелодични ѕвона: овие ѕвонат со 0,5x, 1x и 3x.
 • Блескав скапоцен камен: сјај од 0,75x, 1,25x и 3,75x.
 • Среќа 7: Нуди срдечни 1,5x, 2,5x и 7,5x.
 • Нашата маскота, Бенџи: Разноврсна фигура со 0,5x, 1x и 5x.

Симболите на готовина, интригантно, претставуваат познати лица од банкноти во американски долари, од кои секоја има одредена вредност. Сеопфатната листа вклучува:

 • Џорџи – стои висок со 1x.
 • Џеф – Вклучува 2x.
 • Стомачни - Цврсти со 5x.
 • Хамилтон – Уредни 10x.
 • Jacko – Респектабилна 20x.
 • Грант - команда 50x.
 • Бенџи - Џекпот на 100x. Како што можете да видите, Бенџи игра двојна улога, служејќи и како редовен симбол и како паричен симбол.

Добивките од овие симболи можат да произлезат или од традиционалните соседни победнички линии или кога загадочната карактеристика на Cash Machine го краси 5-то ролна, апсорбирајќи ги вредностите на сите парични симболи на повидок.

Big Benji Bonanza Демо

Два специјални симболи:

 • Разноврсна дива. може да се појави само на макари 2, 3 и 4, заменувајќи ги сите симболи освен симболите Money, Cash Machine и Scatter.
 • Распрснете. Приземјете три или повеќе распрснувачи и ќе влезете во возбудливиот бонус круг.

Специјални карактеристики

Овие посебни атрибути не само што ја засилуваат возбудата, туку и значително го зголемуваат победничкиот потенцијал.

Банкомат

Нурнете длабоко во царството на Cash Machine! Кога ќе се појави на ролна 5, очекувајте пријатно изненадување. Овој механизам ја пресметува и ја доделува кумулативната вредност на сите видливи симболи на пари директно на вашата банка. Оваа прекрасна Cash Machine е достапна и во примарната игра и за време на бесплатните вртења.

Бесплатни вртења

Скатер симболите се вашите билети за гала што се врти. Со слетување 3 или повеќе каде било на повидок, влегувате во бонанцата за бесплатни вртења. Еве го расчленувањето:

 • 5 Скатери: Уживајте во 10 бесплатни вртења, без симболите за пари 1x и 2x.
 • 4 Скатери: ќе добиете 10 бесплатни вртења, но без симболот за пари 1x.
 • 3 Скатери: Уживајте во 10 бесплатни вртења.

Но, вртечката сага не завршува тука! По влегувањето во режимот Бесплатни вртења, играчите ги пречекува бонусното тркало, кое избира единствен симбол за пари да биде ѕвезда на вртењата. Само овој рачно избран симбол за пари владее за време на вашите бесплатни вртења.

Игра Big Benji Bonanza

Се надевате на повеќе акција? Ти можеш! Со слетување на 2 или повеќе Scatter симболи, вие не само што заработувате дополнителни вртења туку и го подигнувате вашиот симбол за пари на поголема вредност, дрско наречена „награда на следниот претседател“. Еве како тоа функционира:

 • 2 Скатери: Земете уште 3 вртења и подигнете го вашиот симбол за пари.
 • 3 Скатери: џеб 5 дополнителни вртења со промоција на симболот за пари.
 • 4 Скатери: побарајте 10 додадени вртења и засилување на симболот за пари.
 • 5 Скатери: уживајте во неверојатните 20 бесплатни вртења и врвната височина на симболот за пари.

Симбол на Super Staxx™

Додека се препуштате на бесплатните вртења, внимавајте на симболите Super Staxx™. Овие можат да откријат кој било симбол, покажувајќи го бројот на наредени симболи на врвот. Тие обезбедуваат уште 2 до 10 начини по симбол. Имајте предвид дека иако секој платен симбол може да се претвори во Super Staxx™, Scatters и Cash Machine остануваат ексклузивни. И запомнете, вашите бесплатни вртења го одржуваат нивото на обложување на вашата основна игра.

Big Benji Bonanza RTP, нестабилност и максимална победа

Нурнувајќи во бројките, слотот Big Benji Bonanza претставува RTP од 95,5%, малку под просекот во индустријата, но сепак ветувачки. Кога станува збор за нејзината нестабилност, играта се движи помеѓу средно до високо, што укажува на мешавина од редовни награди и возбудлив потенцијал за значителни победи. А кога зборуваме за големи победи, играта не задржува, нудејќи им на играчите шанса да добијат до неверојатни 12.957 пати повеќе од нивниот stake. Овој спој на бројки означува и возбуда и можност за посветениот спиннер.

Big Benji Bonanza Демо

За оние кои би сакале да вкусат пред да се обврзат, Big Benji Bonanza смислено обезбедува пробен режим. Ова им овозможува на играчите да се нурнат во сите нејзини живописни карактеристики без никакви финансиски stake, нудејќи практично чувство на механиката и шармот на играта. Нурнете во демото и проверете дали светот на Бенџи е вистинскиот за вас!

Мобилна приспособливост

Big Benji Bonanza блеска во својата приспособливост за мобилни уреди, било да е тоа паметен телефон или таблет. Изработена со најновата HTML5 технологија, гарантира дека играта е компатибилна со компактните екрани. Интерфејсот базиран на допир обезбедува лесна контрола, со едноставни допири и лизгање што ви овозможува да започнете со автоматска репродукција, да го исклучите звукот на звукот или да погледнете во табелата за плаќање. Понатаму, без разлика дали сте тимски Android или тим iOS, играта беспрекорно одговара на двете платформи.

Завршни мисли

Од поволната страна, неговата визуелна привлечност и инвентивните карактеристики го прават слотот Big Benji Bonanza интересен за ентузијастите на слотовите. Сепак, аспектите како што се неговата саундтрак и RTP може да бараат од некои играчи да ги приспособат своите очекувања. Сè на сè, тој претставува уникатен гејмерски пејзаж кој вреди да се истражи и поради неговата привлечност и неговите чуда.

Најчесто поставувани прашања

Дали Big Benji Bonanza е погодна за почетници?

Апсолутно! Тој е лесен за користење, а Demo Big Benji Bonanza им овозможува на новодојденците да вежбаат без ризик.

Која е фреквенцијата на победи во Big Benji Bonanza?

Има средно-висока нестабилност, нудејќи мешавина од постојани помали победи и повремени поголеми исплати.

Како е мобилното искуство за овој слот?

Највисоко ниво! Оптимизиран е за мобилни телефони, обезбедувајќи остра графика и непречена игра на кој било уред.

Дали има други бонус карактеристики настрана од дивината?

Да, има бесплатни вртења, банкомат, симбол за Super Staxx™ кои го засилуваат победничкиот потенцијал.

Колку високо можат да одат добивките во оваа игра?

Може да освоите до 12.957 пати повеќе од вашиот stake, особено за време на бонусните кругови со множители и дивините.

Сара Вилијамс
АвторСара Вилијамс

Специјалист за слот игри со страст да им донесе возбуда и забава на играчите ширум светот. Со долгогодишно искуство во индустријата за коцкање, Сара стана експерт во областа на слотови, а нејзиното знаење е високо ценето и од играчите и од операторите на казино.