...

Sweet Bonanza Candyland – Казино игра во живо

Sweet Bonanza CandyLand е фантастична комбинација на популарни копнени тркала за пари и темата за Слот Sweet Bonanza на Pragmatic Play, кој е еден од најпознатите.

Вклучува и две дополнителни забавни бонус игри: Sweet Spins и Candy Drop, кои се дополнително опишани. Ова е возбудлива казино игра на среќа во живо со посебни посебни карактеристики што ќе им се допадне и на играчите на казино и на ентузијастите на слотовите.

Домаќин е од специјално обучени водители на емисии за ТВ игри и го има вистинското чувство на шоу за ТВ игри со измешано видео игра. Обезбедува вистинско извонредно играчко искуство благодарение на својата единствена мешавина на елементи.

Огромното, вертикално поставено тркало на играта има 54 обоени сегменти кои претставуваат различни броеви (симболи): 1, 2, 5 и 10. Бројот што одговара на секое плаќање е претставен со секој. Дополнително, има две области со симбол на Sugar Bomb, две области со симбол на Candy Drop и една област со Sweet Spins. Секој од споменатите симболи се однесува на една од овие посебни карактеристики.

Целта на играта е правилно да се погоди кој сегмент на тркалото ќе застане. Со предвидување на точниот број, Играчот добива пари на својот облог. Во зависност од видот на вложениот облог, специјалните карактеристики може да дадат дополнителни исплати со пропорционално множење на оригиналната инвестиција.

Sweet Bonanza Candyland

Sweet Bonanza Candyland

Како да играш

Во Sweet Bonanza CandyLand, мора да се обложите на распоредот Sweet Bonanza кој содржи шест достапни позиции за обложување што одговараат на сегментите на Тркалото за време на периодот на обложување. Бонус игрите особено се достапни во Sweet Spins и Candy Drop.

Играта Sweet Spins се активира кога на тркалото се појавуваат три симболи Sweet Spins. Ова предизвикува мерачот на Sweet Spins да се наполни и да додели 10 бесплатни вртења. Ако се појават повеќе симболи за слатки вртења додека се игра Sweet Spin, се доделуваат дополнителни Sweet Spins. Играта Candy Drop започнува кога два симболи Candy Drop ќе се појават на ролните.

Ова предизвикува бонбоните да врнат одозгора и да се акумулираат во корпа. Кога бројот на бонбони во корпата достигне одредени прагови, се доделуваат различни награди: 2x, 5x, 10x, 30x или 100x на stake!

За време на секое вртење во Sweet Bonanza Candyland, постои можност џиновско слатко да слета на која било од макара. Кога тоа ќе се случи, тој експлодира и шири слатки симболи околу ролната за дополнителни победи!

Со секое вртење во Sweet Bonanza Candyland, постои и шанса да се додели еден од следните специјални множители: 2x, 3x, 5x, 10x, 15x, 20x, 25x. Овие множители се додаваат на сите добивки добиени од џиновски слатки експлозии или слатки вртења.

Теоретското враќање на играчот (RTP) за Sweet Bonanza Candyland е 96,51%.

Слот Sweet Bonanza на Pragmatic Play е исклучително популарен од неговото објавување во 2019 година. Има сличен формат и многу исти карактеристики како Sweet Bonanza Candyland.

Двете игри се доволно различни, сепак, што и двете нудат уникатни и возбудливи искуства. Sweet Bonanza Candyland е совршена игра за играчи на казино кои уживаат во слотови и сакаат да се пробаат во игра во казино во живо или за ентузијасти за слотови кои бараат нешто ново да пробаат.

Во секој случај, Sweet Bonanza Candyland сигурно ќе обезбеди часови уживање. Затоа, завртете го денес!

Sweet Bonanza Candyland игра во живо

Sweet Bonanza Candyland игра во живо

Облози и исплати

Има шест позиции за обложување во Sweet Bonanza Candyland.

Следниве исплати се засноваат на облог од 1:

 • Број 1: Плаќа 2x
 • Број 2: Плаќа 3x
 • Симбол за шеќерна бомба: плаќа 5x
 • Симбол за капка бонбони: Плаќа 10x
 • Симбол за слатки вртења: Награди 10 бесплатни вртења

Следниве исплати се засноваат на облог од 2:

 • Број 1: Плаќа 4x
 • Број 2: Плаќа 6x
 • Симбол за шеќерна бомба: Плаќа 10x
 • Симбол за капка бонбони: Плаќа 20x
 • Симбол на слатки вртења: Награди 20 бесплатни вртења

Следниве исплати се засноваат на облог од 5:

 • Број 1: Плаќа 10x
 • Број 2: Плаќа 15x
 • Симбол за шеќерна бомба: Плаќа 25x
 • Симбол за капка бонбони: Плаќа 50x
 • Симбол на слатки вртења: Награди 50 бесплатни вртења

Следниве исплати се засноваат на облог од 10:

 • Број 1: Плаќа 20x
 • Број 2: Плаќа 30x
 • Симбол за шеќерна бомба: Плаќа 50x
 • Симбол за капка бонбони: Плаќа 100x
 • Симбол за слатки вртења: Награди 100 бесплатни вртења

Како што можете да видите, исплатите се зголемуваат како што се зголемува големината на облогот. Значи, ако барате голема победа, Sweet Bonanza Candyland е играта за вас!

Sweet Bonanza Казино игра во живо

Sweet Bonanza Казино игра во живо

Sweet Bonanza Candyland Демо

Ако сакате да го пробате Sweet Bonanza Candyland пред да се обложите пари, можете да го направите тоа со демо Sweet Bonanza Candyland. Ова ќе ви овозможи да ја почувствувате играта и да видите дали е соодветна за вас.

За да ја репродуцирате демонстрацијата на Sweet Bonanza Candyland, едноставно кликнете на копчето „Демо“ на врвот на оваа страница. Ќе бидете однесени во верзијата на играта за бесплатна игра каде што можете да го вртите слаткото тркало и да уживате во сите исти карактеристики како вистинската работа!

Sweet Bonanza Candyland Tracker

Ако барате тракер Sweet Bonanza Candyland, дојдовте на вистинското место. Нашиот тракер ќе ви ги покаже сите најнови информации за оваа слатка игра со слот.

Ќе ве информираме за најновите вести, совети и трикови за Sweet Bonanza Candyland. Затоа, проверувајте често и погрижете се да ја обележите оваа страница! Ви благодариме за читањето и со среќа!

Sweet Bonanza Candyland Статистика

 • Sweet Bonanza Candyland RTP е 96,51%.
 • Максималната големина на облогот е 10.
 • Најслатката карактеристика е џиновското слатко кое може да експлодира и да шири слатки симболи околу ролната за дополнителни победи!

Исто така, постои можност да се додели еден од седумте специјални множители на секое вртење. Овие множители се додаваат на сите добивки добиени од џиновски слатки експлозии или слатки вртења.

Се надеваме дека уживавте во овој сладок преглед на слот игра! Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно прашајте не во делот за коментари подолу. Ви благодариме за читањето и со среќа!

Играјте Sweet Bonanza Candyland

Играјте Sweet Bonanza Candyland

Заклучок

Sweet Bonanza Candyland е одлична игра за играчи на казино кои уживаат во слотови и сакаат да се обидат во игра во казино во живо. Со својот лесно разбирлив формат и посебни карактеристики, Sweet Bonanza Candyland е совршена игра за играчи на казино од сите нивоа на искуство. Затоа, завртете го денес!

Најчесто поставувани прашања

Како да ја активирам функцијата Sweet Spins?

Функцијата Sweet Spins се активира кога три симболи Sweet Spins се појавуваат на тркалото. Ова предизвикува мерачот на Sweet Spins да се наполни и да додели 10 бесплатни вртења. Ако се појават повеќе симболи за слатки вртења додека се игра Sweet Spin, се доделуваат дополнителни Sweet Spins.

Како функционира играта Candy Drop?

Играта Candy Drop започнува кога два симболи Candy Drop ќе се појават на ролните. Ова предизвикува бонбоните да врнат одозгора и да се акумулираат во корпа. Кога бројот на бонбони во корпата достигне одредени прагови, се доделуваат различни награди: 2x, 5x, 10x, 30x или 100x на stake!

Која е максималната исплата во Sweet Bonanza Candyland?

Максималната исплата во Sweet Bonanza Candyland е 10.000 пати поголема од stake. Ова може да се освои во функцијата Sweet Spins ако пет симболи Sweet слетаат на ролните.

Како да освојам Sweet Bonanza Candyland?

Не постои сигурен начин да се освои Sweet Bonanza Candyland. Сепак, најдобриот начин да ги зголемите вашите шанси за победа е да обложувате поголеми суми. Ова ги зголемува исплатите за секој симбол и ја зголемува веројатноста дека ќе ги активирате функциите Sweet Spins или Candy Drop.

mk_MKMacedonian