Добрите
 • Забавна, уникатна игра со класични Slingo елементи
 • Одлични бонус награди за редовно играње
 • Возбудлива експлозивна слатка бонус круг за дополнителни награди
 • Шарени и светли графики создаваат забавна атмосфера
 • Играта со мала нестабилност го олеснува редовното освојување
Конс
 • Играта е релативно едноставна во споредба со посложените наслови на слотови

Прекрасното Sweet Bonanza слотот за решетка од Pragmatic Play е совршен за форматот Slingo, со неговите вкусни визуелни визуелни слики кои се беспрекорно прилагодени. Секој круг доделува 10 вртења кои може да се надополнат ако одлучите да платите малку дополнително - како и секогаш! Вашата цел е да се искачите по наградната скала на slingo на левата страна и има многу специјални симболи кои помагаат во таа потрага. Ако претходно сте ја пробале оваа хибридна мешавина, тогаш точно знаете какво искуство ве чека! Ако ја комплетирате мрежата 5×5 slingos, можете да освоите мали парични награди; сепак, она што се разликува помеѓу верзиите се обично најголемите награди кои доаѓаат во бонус карактеристики кои наликуваат на автомати. На пример, Slingo Sweet Bonanza содржи бонус Bomb Pick 'Em игра која може да прикаже победи до 1.600 пати од вашиот stake!

Slingo Sweet Bonanza

Slingo Sweet Bonanza

Slingo Sweet Bonanza RTP и нестабилност

За целосно да разберете што можете да очекувате од која било слот игра, од суштинско значење е да го истражите нивото на нестабилност и теоретскиот процент на враќање на играчот. Овој преглед на слотот Slingo Sweet Bonanza даде се од себе давајќи неколку одговори - за жал, давателот сè уште не го открил нивото на нестабилност на ова издание. Но, не грижете се! Успеавме да откриеме дека оваа игра има импресивен RTP од 96.45% (пресметано користејќи ја најефективната стратегија).

Како да играте Slingo Sweet Bonanza

За да ја играте слот-играта Slingo Sweet Bonanza, лоцирајте го копчето Start Game – зелен круг со бел текст. Со кликнување на него ќе се иницираат десет вртења на мрежа 5×5 и ќе се прикажат девет опции за обложување кои се движат од 0,20 € до 100 € за удобност на играчите. Дополнително, корисниците можат да најдат дополнителна икона на десната страна - зелен квадрат кој содржи три бели линии што отвора уште еден таб со аудио контрола, правила на играта и поставки за автоматско вртење внатре.

Slingo Sweet Bonanza демо

Slingo Sweet Bonanza демо

Slingo Sweet Bonanza Демо

Демо верзијата Slingo Sweet Bonanza им дава на играчите вкус на целосната игра и можност да ги усовршат своите вештини пред да вложат вистински пари. Слот за решетка располага со вкусни визуелни слики за бонбони и решетка од 5×5 со 10 вртења по круг. За да се искачат на наградната скала на слинго, играчите мора да одговараат на броевите (1-90) од неговиот сет на ролни 5×1. Специјалните симболи, исто така, можат да ви помогнат да се искачите на скалата, нудејќи парични награди и бонус избори што водат до поголеми исплати. Како и кај повеќето игри инспирирани од бинго, клучно е да се знае кога да се купат повеќе вртења - но не заборавајте за потенцијалот на множители од 400x во возбудливата игра со Bonus Bomb Pick'em! Пробајте го демо Slingo Sweet Bonanza денес и проверете дали го имате она што е потребно за да добиете голема победа!

Карактеристики на играта Slingo Sweet Bonanza

Со Slingo, мора да ги усогласите броевите (1-90) од неговиот сет на макари 5×1 со оние генерирани во секој круг на решетката 5×5. Доделени ви се 10 вртења по игра, но исто така имате можност да купите дополнителни вртења доколку сакате. Како што напредувате нагоре по скалата на наградата Slingo, секое наредно слинго (решетки 5×5 со означени хоризонтални, вертикални и дијагонални линии) ве наградува со посебна цена. Три до седум slingos нудат парични награди кои се движат од 1x – 25x вашиот stake, додека осум до десет достигнувања или Full House даваат два или четири бонус бомби кои се прикачени со множител x2 или x4 за најгорните две нивоа на скалата.

 • Слот 5×1 под 5×5 slingo мрежа може да биде дом на неколку уникатни симболи, вклучувајќи:
 • Wild – ви дава слобода да го исклучите секој број на колоната лоцирана погоре.
 • Super Wild – со оваа мрежа од 5×5, можете да изберете кој било број за означување.
 • Бесплатно вртење – го зголемува бројот на вртења за 1.
 • X – Овој симбол е целосен ќорсокак, кој не води до никакво дејство.
 • Бонус бомба - Ако прикачете три, четири или пет симболи на екранот, ќе добиете два бонус бомби - а ако се работи за симбол на множител x2 или x4, наградата е уште поголема со дополнителни два избора!

Играта за бонус Bomb Pick'em е вашата шанса да освоите огромни парични награди до 400x! Еве како функционира: изберете една од четирите бомби и добијте множител ако имате среќа. Секоја бомба има потенцијал за 100x исплата, но можете да ја зголемите вашата награда уште повеќе со множители - правејќи го 400x вашиот stake возможен! Можете исто така да добиете дополнителни избори кога ќе откриете шекерче во играта за избор на нив по функцијата.

Slingo Sweet Bonanza 200 врти

Откако обезбедивме две прачки од нашата рунда десет вртења, моравме да платиме за повеќе вртења за да стигнеме до играта со бонус бомби. Нашиот вкупен stake беше 334x и ова ни даде четири избори со 4x множител. За да дознаете дали притискањето на копчето за играње ни заработило некаков профит, погледнете го видеото подолу!

Заклучок

Slingo Sweet Bonanza е забавна и привлечна игра која ги комбинира традиционалните елементи на бинго со модерни карактеристики како бонус бомби, множители и дополнителни избори. Со својот вкусен визуелен изглед на бонбоните и возбудливата игра за бонус Bomb Pick'em која нуди до 400x вашиот stake во награди, не е ни чудо зошто оваа игра стана толку популарна! Без разлика дали штотуку почнувате или искусен играч бара повеќе предизвици, Slingo Sweet Bonanza нуди по нешто за секого. Ако сакате да ја испробате вашата среќа и да го пронајдете најдоброто казино за играње, на пример Unibet казино, можете да ја започнете играта. Па што чекаш? Пробајте го денес и видете дали Лејди Лак ви се насмевнува!

Најчесто поставувани прашања

Како можам да играм Slingo Sweet Bonanza бесплатно?

Играњето Slingo Sweet Bonanza бесплатно е можно со пристап до демо верзијата на играта. Оваа верзија им овозможува на играчите да ја почувствуваат играта пред да се обврзат да играат со вистински пари.

Дали Slingo Sweet Bonanza е најдобриот онлајн слот?

Дали Slingo Sweet Bonanza е најдобрата онлајн слот игра е тешко прашање да се одговори бидејќи има многу различни фактори кои треба да се земат предвид. Од една страна, играта нуди возбудливо и уникатно искуство со својата мрежа 5x5, вкусните визуелни визуелни места со бонбони и возбудливата игра за бонус Bomb Pick'em. Играчите исто така имаат потенцијал да победат големи со множител од 400x. На крајот на краиштата, играчите треба да одлучат дали оваа игра ги исполнува нивните очекувања.

Како можам да освојам вистински пари од Slingo Sweet Bonanza?

Одговорот за освојување на вистински пари од Slingo Sweet Bonanza лежи во играта Bonus Bomb Pick'em. Играчите имаат шанса да освојат огромни парични награди до 400 пати повеќе од stake кога ќе прикачат три, четири или пет симболи на нивниот екран. Ова ќе им даде два бонус бомби и ако тоа е симбол x4 или x10, тогаш нивната награда ќе се множи соодветно. Играчите, исто така, треба да внимаваат на симболот на лижавчето што им дава дополнителни избори во играта со Bonus Bomb Pick'em.

Може ли да играм Slingo Sweet Bonanza со бонус пари?

Да, играњето Slingo Sweet Bonanza со бонус пари е апсолутно можно! Во зависност од онлајн казиното во кое играте, бонусите може да ви дадат дополнителна готовина за играње, па дури и бесплатни вртења. На пример, многу казина нудат бонуси за добредојде или повторно вчитаат бонуси што ќе ви дадат дополнителни средства за играње. Некои може да понудат и специјални промоции кои би можеле да ви дадат бонус пари за користење на Slingo Sweet Bonanza.

Што е RTP на Slingo Sweet Bonanza?

Враќањето на играчот (RTP) на Slingo Sweet Bonanza е импресивен 96,46%. Оваа бројка RTP значи дека за секои 100 фунти обложени на играта, играчите може да очекуваат да добијат 96,46 фунти во добивка. Играта има и средна нестабилност, што значи дека има добра рамнотежа помеѓу помали чести и поголеми поретки победи. Ова ја прави идеална игра за играчи кои бараат големи победи!

Сара Вилијамс
АвторСара Вилијамс

Специјалист за слот игри со страст да им донесе возбуда и забава на играчите ширум светот. Со долгогодишно искуство во индустријата за коцкање, Сара стана експерт во областа на слотови, а нејзиното знаење е високо ценето и од играчите и од операторите на казино.