Добрите
  • Возбудлива и празнична тема Christmas
  • Нуди до 21.649 начини за победа
  • Засилено со функцијата Tumble за дополнителен потенцијал за победа
  • Бонус тркало натоварено со бесплатни вртења и парични награди
  • Sticky Wilds кои остануваат заклучени на своето место за време на функцијата за преклопување
Конс
  • Не е погоден за високи ролери поради нискиот опсег на обложување

Оригиналот на Pragmatic Play Sweet Bonanza беше ексцентричност кога првпат дебитираше, со чудни правила и огромен број прекрасни симболи. Се чинеше дека е доста успешно за студиото бидејќи сега сме сведоци на неговото сезонско ажурирање: Sweet Bonanza Xmas! Иако визуелно е сличен на неговиот претходник, сè уште има некои возбудливи нови графики што треба да се прифатат - правејќи го прегледувањето на овој поки уникатно незгодно. Не само тоа, туку гејмерите имаат шанса да освојат големи награди со нивната голема главна награда. Ако сте љубители на првата, тогаш оваа дополнителна игра нема да ве разочара. Имајте на ум дека ако е време Christmas, ова дефинитивно ќе ви се допадне! Без разлика, да се суди за Sweet Bonanza Xmas објективно бара да се третира како индивидуално искуство; не мора да се споредува со својот претходник. Тоа е речено - внимавајте кога играте премногу затоа што на крајот на краиштата, дури и виртуелната забава може да ги натера вашите очи и раце, па затоа бара одвреме-навреме лекарски преглед!

Божиќно демо sweet bonanza

Sweet Bonanza Xmas Демо

Pragmatic Sweet Bonanza Xmas

Pragmatic Play ја дизајнираше совршената слот игра за сите локации и сезони: Sweet Bonanza Xmas. Ова е HTML5 конструирана игра, што значи дека може веднаш да се игра на кој било мобилен уред директно преку вашиот прелистувач – без да преземате ништо! Уживајте во бесплатни вртења, множители 100x и импресивен џекпот од 21.100x додека го играте овој возбудлив слот! Подготвени сте да го пробате? Демо верзии на оваа одлична игра се достапни токму овде на GoodLuckMate. Што чекаш?

Тема и приказна

Sweet Bonanza Xmas ве поканува во веселата земја на чудата Christmas исполнета со бонбони, овошје и многу празнично расположение. Овој слот исполнет со слатки е совршен за љубителите на класичната игра Sweet Bonanza, како и за оние делумно до забавни овошни машини кои сакаат да искусат некоја празнична возбуда!

Sweet Bonanza Xmas слот

Sweet Bonanza Xmas слот

Графика, звуци и анимација

Како што светиот звук на камбаните и небесното пеење го исполнуваат воздухот, така и веселата смеа на Дедо Мраз во далечината. Речиси може да се почувствувате како се издигнувате кога ќе ги слушнете ролните како се вртат со она што звучи како мафтање со крилја. И секогаш кога има победа, како срцето да ти пее заедно со весели тонови на ѕвонење!

На макарите има сини, зелени и розови лижавчиња, црвени бонбони во форма на срце и лижавчиња во форма на вител. Овошјето вклучува лубеници, сливи, јаболка, банани и грозје. Цртани анимации ги прави посветли отколку во реалниот свет.

Наспроти блескавата зимска земја на чудата од слатки задоволства и кремаст сладолед, огромните насмевки се излепени на лицата на снешко направени целосно од бонбони. Како да дојдоа директно од куќа за джинджифилово Christmas! Привлечните саундтракови и графики заедно создаваат волшебно царство кое е речиси премногу добро за да биде вистинито.

Игра Sweet Bonanza Christmas

Овој слот содржи шест макари со по пет симболи. На играчите ќе им се одобруваат исплати за појавување на ист тип на симбол во одредени износи каде било на неговите макари. Понатаму, вклучува каскадна карактеристика што ги отстранува сите победнички комбинации и ги заменува со нови откако победите ќе им бидат доделени на играчите. Дополнително, достапна е опција Ante Bet која може да го зголеми вашиот облог за 25%, како и да ги зголеми вашите шанси за добивање на Scatter симболи!

Sweet Bonanza Xmas слот слободен демо

Играчите можат да го пробаат Sweet Bonanza Xmas бесплатно во демо-режим за да добијат чувство за играта и сите нејзини карактеристики пред да се посветат на играње со вистински пари. На овој начин, тие ќе можат да ги практикуваат своите стратегии за играње, да се запознаат со механиката на играта и да ги проверат сите забавни слатки задоволства што ги чекаат на ролните!

Можете да најдете други бесплатни верзии на нашата веб-страница, како на пр Bigger Bass Bonanza демо и Slingo Sweet Bonanza демо.

Вистинско искуство со игри на Sweet Bonanza Xmas

Денеска ќе играме Sweet Bonanza Xmas наместо Sweet Bonanza што го игравме минатиот пат. Нашето салдо моментално изнесува $34k, благодарение на наградите што ги заработивме. Да се надеваме на добар бонус на Sweet Bonanza Xmas и да се стремиме кон импресивни победи.

За жал, нашиот прв бонус не испадна добро како што очекувавме. Иако имавме неколку ретригери, вртењата не се поврзаа како што се очекуваше. Сепак, остануваме со надеж и оптимизам за голема победа. Затоа ќе пробаме уште едно купување на бонус, овој пат со $10k. Излегуваме со сите сили во ова видео, давајќи се од себе. Ако уживате во гледањето на овие возбудливи Sweet Bonanza сесии, ве молиме лајкнете го ова видео.

И покрај тоа што се соочуваме со некои предизвици за време на овие купувања на бонуси, ние не се откажуваме. Да видиме дали можеме да ги свртиме работите и да постигнеме значајна победа. За жал и во овој бонус среќата не беше на наша страна. Имавме многу мртви вртења и не направивме голем профит. Сепак, не сме обесхрабрени од овие падови. Ќе продолжиме и ќе пробаме уште едно купување бонус, овој пат со смел $20k.

И сега, да го започнеме ова возбудливо патување! Со нашиот прв спин, постигнавме голема победа! Комбинацијата од грозје, блуз и јаболка се наредени совршено, што резултираше со извонредна победа. Ако добиевме и некои розови, тоа ќе беше извонредна победа од 100 илјади. Ова е една од најголемите победи што некогаш сум ги постигнал додека играв Sweet Bonanza Xmas.

Дури и ако наидеме на неколку мртви вртења по оваа неверојатна победа, дефинитивно вредеше. Сè уште сме во профит и се надеваме на повеќе неверојатни победи. Добро, можеби е време да размислите за завршување на работите. Ова видео беше возење со ролеркостер, со неверојатни купувања на бонус. Сè уште не ми се верува колку среќа имавме денес. Токму таквите моменти го прават играњето Sweet Bonanza Xmas толку возбудливо и наградувачко. Ја ценам сета поддршка и љубов од моите гледачи.

Запомнете, секогаш постои можност да се свртат работите и да се постигне голема победа. Тоа е убавината на играњето на овие игри.

Бонуси и бесплатни вртења

Слот Sweet Bonanza Xmas е примамлива игра без диви симбол, но сепак можете да активирате бесплатни вртења со собирање 4 или повеќе Scatter симболи - без разлика дали играте за пари или не! Со секое вртење, 10 бесплатни ротации ќе бидат ваши. Ако се слетаат 3 дополнителни Скатери за време на истата серија вртења, 5 дополнителни бесплатни вртења го чекаат вашето откритие!

Кога ќе го активирате кругот на бесплатните вртења, симболите со множители ќе се појават и ќе останат на место на ролните додека се случуваат дополнителни каскади. Откако ќе се решат сите овие, вашите добивки се множат со збир од тие вредности на множител! За да им биде поудобно за играчите, има и опција за активирање на овој бонус круг веднаш ако сакате.

Големина на облогот, RTP и варијанса

Sweet Bonanza Xmas има импресивен процент на исплата од 96,51%, што е малку над просечната вредност (96%). На оваа веб-локација, можете да обложувате помеѓу 0,20 и 125 евра по спин. За жал, неговата ниска нестабилност ги попречува нашите стратегии да бидат ефективни како што се во слотови со високи стапки на нестабилност.

Мобилна апликација Sweet Bonanza Xmas

Мобилната апликација Sweet Bonanza Xmas е забавен, празничен начин да уживате во класичната игра Sweet Bonanza во движење! Апликацијата ги содржи сите исти карактеристики и игра како и нејзиниот пандан на десктоп, што им олеснува на играчите да скокаат во нивниот омилен слот за одмор речиси од каде било.

Со живописни визуелни слики со висока дефиниција, заживувачки анимации и звучни ефекти, апликацијата ви го нуди истиот неверојатен награден фонд по кој е позната нејзината онлајн верзија. Без разлика дали на таблети, телефони или други мобилни уреди - играњето на оваа возбудлива слот игра ќе биде лесно! Тоа е апсолутно задолжително ако сте љубител на слотови!

Заклучок

Севкупно, Sweet Bonanza Xmas е неверојатно забавна и празнична слот игра со многу карактеристики што го прават одличен избор за играчите. Неговата мала нестабилност го олеснува освојувањето награди, додека неговата мобилна апликација ви овозможува да играте во движење! Со живописни визуелни слики, волшебни анимации и звучни ефекти, плус можност да активирате бесплатни вртења и мултипликатори - оваа игра има нешто посебно за секого. Без разлика дали барате вообичаена забава или се надевате дека ќе постигнете големи победи – Sweet Bonanza Xmas може да биде совршено прилагоден!

Најчесто поставувани прашања

Која е највисоката исплата што можам да ја добијам во Sweet Bonanza Xmas?

Sweet Bonanza Xmas нуди неверојатна потенцијална исплата до 21.175x вашиот stake во едно центрифугирање - што може да биде пофантастично?

Што е нестабилност и RTP Sweet Bonanza Christmas?

Sweet Bonanza Xmas е неверојатно забавна слот-игра со одлична стапка на враќање на играчите од 96,48% и им нуди на играчите шанса да победат големи! Овој наслов на онлајн казино е идеален за оние кои бараат искуство со игри со висока нестабилност.

Дали Sweet Bonanza Xmas има бонус за бесплатни вртења?

Апсолутно! Sweet Bonanza Xmas нуди неверојатен бонус за бесплатни вртења опремени со мултипликатори на лепливи бомби кои можат многу да ги зголемат вашите добивки, па дури и ќе добиете 10 гратис вртења.

Може ли да ја пуштам бесплатната верзија на Sweet Bonanza Xmas?

Да, можете да ја репродуцирате бесплатната верзија на Sweet Bonanza Xmas. Оваа верзија ви овозможува да ги истражувате карактеристиките на играта и да ги практикувате вашите стратегии без да обложувате пари. Овде, можете да уживате во сите исти карактеристики и игра како играта со вистински пари. Можете дури и да собирате специјални симболи за да активирате бесплатни вртења со множители кои во голема мера можат да ги зголемат вашите победи!

Која е минималната сума за облог за Sweet Bonanza Xmas?

Минималниот износ на облогот за Sweet Bonanza Xmas е 0,20 евра, што го прави совршен за обични играчи и оние кои сакаат да играат со буџет. Со секое вртење што ќе го направите, 10 комплементарни ротации ќе бидат ваши, со можност за активирање мултипликатори!

Дали има мобилна апликација за Sweet Bonanza Xmas?

Да, има достапна мобилна апликација за Sweet Bonanza Xmas, која ви овозможува да ги вртите ролните насекаде и во секое време. Апликацијата ја има истата игра и карактеристики како и нејзиниот десктоп колега, за да можете да уживате во истото одлично искуство со игри речиси од каде било.

Сара Вилијамс
АвторСара Вилијамс

Специјалист за слот игри со страст да им донесе возбуда и забава на играчите ширум светот. Со долгогодишно искуство во индустријата за коцкање, Сара стана експерт во областа на слотови, а нејзиното знаење е високо ценето и од играчите и од операторите на казино.