Аплицирајте за индиска eVisa - India Visa Online

Кога станува збор за Sweet Bonanza, нема сомнеж дека оваа слот игра е една од најпопуларните игри што можете да ги најдете во онлајн казина. Тоа е затоа што Sweet Bonanza нуди одлично искуство со коцкање со својата едноставна и лесно разбирлива игра. Покрај тоа, Sweet Bonanza нуди и широк спектар на бонуси и промоции што го прави уште попривлечен за играчите.

ПочетнаКако да го подготвите вашето патување во Индија?МениВие сте тука: Дома

Претходно Следно1234Аплицирајте за индиска eVisaIndia e-Visa е овластување за посета на Индија за туристички, деловни или медицински цели. Кога аплицирате за е-виза, не е задолжително да го доставите вашиот пасош или друга лична евиденција до амбасадата. Апликацијата се врши преку Интернет, а одобрувањето за виза ќе биде однапред одобрено дигитално пред вашето патување во Индија.

Кој може да аплицира за индиска е-виза преку Интернет? Државјаните од 161 нација имаат право да добијат е-виза за Индија. Е-визата е наменета за посетители кои патуваат во Индија за деловни, туризам или медицински цели. Ако посетителите или нивните родители, сопружници или баби и дедовци се родени во Пакистан, тие не се подобни за индиска е-виза. Тие мора да добијат традиционална виза.

Кои се разликите помеѓу традиционалната индиска виза и е-виза? Сите посетители во Индија треба да имаат валидна виза. Традиционалната виза се добива преку процес на апликација каде што посетителот мора да го поднесе својот оригинален пасош со детали за апликацијата за да може да се одобри визата. Додека процесот трае подолго и бара повеќе документи, визата што се доделува има подолга важност и дозволува повеќекратни влезови. Граѓаните што ги исполнуваат условите кои ги посетуваат за туризам/рекреација, медицински или деловни цели имаат привилегија да аплицираат за индиска виза преку Интернет и да им биде одобрена визата дигитално. Пасошот ќе добие печат со визата по пристигнувањето во Индија, во кое време ќе се собираат и биометриските податоци.

Кои аеродроми ја прифаќаат е-визата за Индија? Е-визата за Индија дозволува издавање на виза при пристигнување само за пристигнување преку аеродромите во Амритсар, Ахмедабад, Багдогра, Бубанесвар, Ченаи, Каликут, Чандигар, Коимбатор, Кочин, Делхи, Гоа, Гаја, Гувахати, Хајдерабад, Џајпур, Калкута, Мангалор, Мадураи, Мумбаи, Нагпур, Пуна, Тривандрум, Тиручирапали, Варанаси и Вишахапатнам. Поаѓањето може да биде од која било од дозволените контролни пунктови за имиграција во Индија. Ако пристигнете преку кој било друг аеродром, добијте традиционална индиска виза.

Дали е-визата за Индија важи за крстарења? Индиската електронска виза дозволува издавање на виза при пристигнување само за пристигнување преку 4-те назначени пристаништа Кочин, Ченаи, Гоа и Мумбаи Поаѓањето може да биде од која било од дозволените контролни пунктови за имиграција во Индија. Ако пристигнете преку кое било друго пристаниште за влез, добијте традиционална индиска виза.

Колку долго е важечка индиската е-виза? Туристичките и деловните е-визите во Индија важат една година од денот на дигиталното одобрување. Туристичките и деловните е-визи можат да влезат во Индија повеќе пати, со времетраење од 180 дена за деловни цели и деведесет дена за туристички цели. Одредени граѓани имаат право на туристичка посета во траење од 180 дена. Медицинските е-визи важат шеесет дена од периодот на влез во Индија. Троен влез ќе биде дозволен на медицинските е-визи.

Што ако сакам да патувам во Индија повеќе од еднаш или двапати оваа година? Е-визата може да се користи за повеќекратни влезови и важи 1 година од денот на дигиталното одобрување. Меѓутоа, ако планирате да патувате во Индија и да останете подолго време, можете да добиете помош во индиската амбасада со вашата апликација за традиционална индиска виза.

Кои се потребните документи за да аплицирате за виза? За да ја добиете оваа виза преку Интернет, ќе ви требаат скенирани копии од секоја од следните записи за да ги поставите на онлајн формуларот за апликација:

Фотографија од пасош Скенирана копија од страниците со податоци за пасошот. Апликација PDF - што можете да ја пополните од формуларот за онлајн нарачка Ќе треба да ги напишете вашите одговори, да го зачувате и да го поставите PDF во формуларот. Дополнителни записи по барање Подготовка пред патување во ИндијаЗа многу странски патници , посетата на Индија на почетокот може да биде огромна. Комбинацијата од хаос, гужва и културен шок е возбудлива и застрашувачка. Резултатот може да биде непријатен ако не сте подготвени за вашето патување во Индија. Накратко, совети за патување во Индија:

Однапред закажете летови и сместување Бидете подготвени ако има откажувања Земете виза најмалку еден месец однапред Посетете го вашиот лекар и земете ги сите потребни лекови и лекови Не пакувајте многу алкохолни производи во една торба, ова ќе ве спаси од стресот од препакувањето на аеродромот. ги имате сите записи (вклучувајќи го и сертификатот за вакцинација) Не заборавајте средство за заштита од комарци бидејќи комарците ги има насекаде Земете лосион за сончање, топлината може да биде навистина неподносливаОдрекувањеОваа веб-локација нема врска со индиската влада. Ние сме експерти за патувања и им помагаме на патниците да добијат виза за Индија како турист или за службено патување.

Врски на веб-локација на индиската влада ETIAS – ЕУ Виза Танзанија evisa Ако сте француски државјанин:

Апликација за австралиска визаЕСТА САДЕТА КанадаВиза Инде© Авторски права – India Visa OnlineСкролувајте до врвот